Renowacje pojazdów

Poniżej prezentujemy Wam pełne renowacje pojazdów, które mieliśmy przyjemność przeprowadzić lub jesteśmy aktualnie w trakcie prac. Na bieżąco dodajemy kolejne zdjęcia z postępów, zapraszamy więc do regularnego odwiedzania tego działu. Każda renowacja jest przez nas szerzej opisana i zawiera bardzo dużą porcję zdjęć.
Wszystkie renowacje przeprowadzamy zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z klientem. Odnawiając klasyczne samochody można kierować się zasadą zachowania pełnej oryginalności i kompletności pojazdu lub wprowadzać pewne modyfikacje podnoszące osiągi, bezpieczeństwo lub komfort jazdy. Jeżeli posiadacie Państwo samochód, który chcielibyście kompleksowo odrestaurować, zapraszamy do kontaktu i współpracy. 

  • Pełna renowacja BMW E9 3.0 CSI - 1973 rok
BMW E9 staje się coraz bardziej pożądane wśród kolekcjonerów klasycznej motoryzacji. Powstało na bazie BMW 2000CS z serii Neue Klasse, która umożliwiła marce wyjście z kłopotów i  ugruntowała swoją pozycję na rynku. Samochód produkowany był od 1968 do 1975 roku. Prezentowany egzemplarz to topowa wersja 3.0 CSI wyposażona w 3 - litrowy silnik M30 zasilany nowoczesnym (oczywiście jak na tamte czasy) wtryskiem paliwa firmy Bosch (D-Jetronic) o mocy 203KM. To jedna z 6506 sztuk wyprodukowanych na całym świecie. Samochód jest w trakcie kompleksowej renowacji od A do Z z naciskiem na zachowanie pełnej oryginalności pojazdu. Więcej szczegółów wkrótce.   • Pełna renowacja Mazda RX-7  FD - 1993 rok
Mazda RX-7 FD to kultowy klasyk japońskiej produkcji, będący trzecią i jednocześnie ostatnią generacją tego modelu.  Całkowita produkcja RX-7 to niecałe 70 tysięcy sztuk, lecz oryginalnych Mazd LHD stworzono tylko 17 295 i właśnie nad taką mamy przyjemność pracować. Samochód wyposażony jest w silnik rotacyjny Wankla z awangardowym jak na owe czasy sekwencyjnym turbodoładowaniem Hitachi. Pojazd, nad którym pracujemy, pochodzi z rynku amerykańskiego i niestety wymaga kompletnej odbudowy.  


  • Pełna renowacja BMW E30 325e Turbo - 1986 rok 
BMW E30 to jeden z popularniejszych youngtimerów w naszym kraju. Niestety coraz trudniej jest  już znaleźć w pełni zdrową karoserię. Prezentowany już ponad 30-letni egzemplarz, który mamy okazję odnawiać, cierpiał na wiele problemów. Prócz kompleksowej naprawy blacharsko-lakierniczej renowacji zostaną poddane praktycznie wszystkie układy w samochodzie. Za rozpędzanie pojazdu odpowiedzialny będzie turbodoładowany silnik M20 o pojemności 2.7 litra, którego wspierać będzie turbosprężarka Borg Warner S200SX. Szerszy opis wraz z fotorelacją znajdziecie tutaj.